Fotogalerie

Výlet na Safari 

V úterý 30.5.2023 jsme den dětí, mimo jiné, oslavili výletem na Hlubokou u Borovan v Safari resortu. Nejvíc jsme si zde užili hřiště, ale navštívili jsme i místní zvířátka se kterými jsme mohli být v úzkém kontaktu. K dopravě jsme použili veřejnou dopravu vlakem, což bylo pro naše děti také velkým zážitkem. Pro snazší orientaci v prostoru jsme naše děti vybavili stejnými limetkovými kšiltovkami. Celé dopoledne nám svítilo sluníčko a výlet se povedl nad očekávání. 

Výlet na farmu Rančice

Ve čtvrtek 27. dubna dopoledne jsme s dětmi vyrazili na výlet do Rančic, kde jsme navštívili rodinnou biofarmu, která se věnuje ekologickému hospodaření, především chovu masného skotu plemene Aberdeen Angus.

Po svačině na travnatém dvoře krásného statku se nás ujala farmářka paní Jitka Šebelková, která si pro děti připravila prohlídku jejich usedlosti. Děti se během návštěvy farmy dozvěděly zajímavé informace nejen o zvířatech a jejich mláďatech, ale i o prostorách jejich chovu a potravě, kterou se živí. Zároveň mohly děti mnoho z běžně známých druhů hospodářských zvířat vidět na vlastní oči. Zvířata jako králíky, oslíka, kuřátko, kočku či psa si mohly děti dokonce i pohladit.

V závěru prohlídky děti mohly zvířatům podat přinesené pamlsky – slepice si tak pochutnaly na skořápkách a osel s poníkem na tvrdém pečivu, ovoci a zelenině. Největším zážitkem, který si děti z farmy odvezly, byla společná hra s místním psím mazlíčkem, kterého děti pořádně prohnaly při házení míčku.


Komunitní setkání s farmářem

24. dubna se v naší školce setkali děti i rodiče s farmářkou Jitkou ŠEBELKOVOU z farmy Rančice u Kamenného Újezda. Společně si povídali o všech zvířatech z farmy a jejich využití pro člověka. Paní Šebelková s sebou přivezla i živé mazlíčky, které si děti mohly pohladit. Rodičům představila možnost odběru kvalitního čerstvého masa přímo z farmy. Hlavní činností farmy je ekologický chov masného skotu – plemene Aberdeen Angus. Toto plemeno se zde chová na pastvinách v čistokrevné formě za účelem produkce a prodeje kvalitních plemenných býků a jalovic. Na farmě se můžete setkat i s jinými zvířaty jako jsou králíci, slepice, ovce a koně. Nějaké zvířátko přijede možná i k nám. 


Velikonoční tvoření

Ve středu 5.dubna se naplnila naše školka nejen našimi dětmi, ale i rodinnými příslušníky. Pro rodiče si naše děti připravily krátké velikonoční vystoupení s přednesem, písničkou a tanečkem. Dětem paní učitelky připravily stanoviště tématicky přizpůsobené barvám velikonočních dní, kde děti plnily úkoly. Kluci se naučili uplést pomlázku a děvčata tvořila velikonoční dekorace. Celým odpolednem nás provázelo i výborné občerstvení z vajíček, které bylo součástí vyhlášené soutěže pro naše rodiče "Nejlepší pokrm z vajíček".

Akce se vydařila, dokonce se nad námi smilovalo i sluníčko a celé odpoledne svítilo všem do tváře.