Dobrá strava pro spokojená bříška

Velice nám záleží na tom, co naše děti jedí.

Skladbu jídelníčku sestavujeme tak, aby jídlo bylo pro děti pestré, chutné a zároveň odpovídalo zásadám zdravého stravování. 

Vše je připravováno denně z čerstvých a kvalitních surovin.

Samozřejmostí je dodržování pitného režimu. Děti mají po celý den k dispozici výběr z několika druhů nápojů, včetně vody. 

Každý den dostávají pestrou a bohatou nadílku ovoce i syrové zeleniny s možností výběru.

Aktuální jídelní lístek je k dispozici na nástěnce ve školce. 

Pro děti je zajištěna pestrá a plnohodnotná strava, která se řídí metodikou.
Pro děti je zajištěna pestrá a plnohodnotná strava, která se řídí metodikou.

Základem stravy v naší MŠ jsou skutečné potraviny.

Děti nepotřebují žádné speciální dětské jídlo. Není nic lepšího než vyvážená, domácí strava z vybraných a skutečných potravin, kterou s láskou chystá naše kuchařka Kateřina Míčová. V naší školce se řídíme zásadami "zdravého talíře". 

    V rámci školních projektů pořádáme pro děti a rodiče různé zajímavé akce, ale i odborné přednášky o zdravé výživě. Naposledy jsme si posvítili na téma: 

  • Klíč ke klíčení a živá strava. Jak správně naklíčit semínka a probudit v nich život. Proč je důležité před konzumací namáčet plody (ořechy a semínka). Jak přirozeně navýšit obsah živin v jídelníčku s pomocí živé stravy.

  • Jak zajistit, aby jídelníček dětí obsahoval dostatek nepostradatelných vitamínů, minerálních látek, antioxidantů, ryb a vyváženého poměru Omega-6:3 tuků. Řeč tedy přišla i na důležitou suplementaci rybího oleje včetně vitamínu D.
Zajímá vás nějaké téma z oblasti výživy? Řešíte konkrétní zapeklitou otázku ohledně stravování? Využijte možnost odborného celostního výživového poradenství, které je pro vás a vaše děti ve školce zajištěno. 

Odhlášení či přihlášení stravy

  • Telefonicky na čísle: +420 724 905 075, písemně v sešitě uloženém v prostorách šaten, ústně u paní kuchařky, a to vždy den předem do 13.00 hodin. Pouze v pondělí je možné dítě přihlásit a odhlásit týž den, a to do 8:00 hodin.
  • Neodhlášený oběd je možné si vyzvednout pouze první den nemoci v MŠ do vlastních nádob, v době od 11:15 do 11:30 hodin.
  • Odhlášky se v pracovní dny provádějí den předem. Strávníci musí být v době nemoci odhlášeni. Neodhlášená strava je strávníkům naúčtována, na náhradu se nevztahuje nárok. 
  • Školní jídelna vaří jedno jídlo, všichni strávníci mají tedy automaticky přihlášeno jedno jídlo. Strávníci jsou zařazeni do věkových kategorií podle věku, kterého dosáhnou v daném školním roce. Stravné se platí měsíčně dopředu na účet školy. Číslo účtu: 2502024095/2010. Veškeré přeplatky jsou automaticky převáděny do záloh na stravování na další měsíc. 

Omluvenka dítěte

Pro omluvu dítěte využijte formulář nebo volejte na telefonní číslo: +420 724 905 075