Dobrá strava pro spokojená bříška

Velice nám záleží na tom, co naše děti jedí.

Skladbu jídelníčku sestavujeme tak, aby jídlo bylo pro děti pestré, chutné a zároveň odpovídalo zásadám zdravého stravování. 

Vše je připravováno denně z čerstvých a kvalitních surovin.

Samozřejmostí je dodržování pitného režimu. Děti mají po celý den k dispozici výběr z několika druhů nápojů, včetně vody. 

Každý den dostávají pestrou a bohatou nadílku ovoce i syrové zeleniny s možností výběru.

Chcete vědět, co máme dnes dobrého? 

Pro děti je zajištěna pestrá a plnohodnotná strava, která se řídí metodikou.
Pro děti je zajištěna pestrá a plnohodnotná strava, která se řídí metodikou.

Na jídelníčky a provoz ŠJ dohlíží certifikovaná výživová poradkyně Zdeňka Prušáková Řepová. 

"Základem stravy v naší MŠ jsou skutečné potraviny".  

Děti nepotřebují žádné speciální dětské jídlo. Není nic lepšího než vyvážená, domácí strava z vybraných a skutečných potravin, kterou s láskou chystá naše kuchařka Jana Bláhová. V naší školce se řídíme zásadami "zdravého talíře". 

V rámci školních projektů pořádáme pro děti a rodiče různé zajímavé akce, ale i odborné přednášky o zdravé výživě. Naposledy jsme si posvítili na téma: 

  • Jak zajistit, aby jídelníček dětí obsahoval dostatek nepostradatelných vitamínů, minerálních látek, antioxidantů, ryb a vyváženého poměru Omega-6:3 tuků. Řeč tedy přišla i na důležitou suplementaci rybího oleje včetně vitamínu D.
Zajímá vás nějaké téma z oblasti výživy? Řešíte konkrétní zapeklitou otázku ohledně stravování? Využijte možnost odborného celostního výživového poradenství, které je pro vás a vaše děti ve školce zajištěno. 

Odhlášení či přihlášení stravy

  • Telefonicky na čísle: +420 724 905 075, písemně v sešitě uloženém v prostorách šaten, ústně u paní kuchařky, a to vždy den předem do 13.00 hodin. Pouze v pondělí je možné dítě přihlásit a odhlásit týž den, a to do 8:00 hodin.
  • Neodhlášený oběd je možné si vyzvednout pouze první den nemoci v MŠ do vlastních nádob, v době od 11:15 do 11:30 hodin.
  • Odhlášky se v pracovní dny provádějí den předem. Strávníci musí být v době nemoci odhlášeni. Neodhlášená strava je strávníkům naúčtována, na náhradu se nevztahuje nárok. 
  • Školní jídelna vaří jedno jídlo, všichni strávníci mají tedy automaticky přihlášeno jedno jídlo. Strávníci jsou zařazeni do věkových kategorií podle věku, kterého dosáhnou v daném školním roce. Stravné se platí měsíčně dopředu na účet školy. Veškeré přeplatky jsou automaticky převáděny do záloh na stravování na další měsíc. 

Omluvenka dítěte

Pro omluvu dítěte využijte formulář nebo volejte na telefonní číslo: +420 724 905 075