SVATOMARTINSKÁ SLAVNOST SVĚTEL A LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD

08.11.2021

V pátek 12. listopadu 2021 byl v Nové Vsi uspořádán projektový den na téma: "Svatomartinská slavnost", jejíž organizace byla v letošním roce v režii mateřské školy. 

Společně jsme naplánovali trasu pro příchod tohoto světce a lampionový průvod. 

S dětmi jsme ve školce k této příležitosti celý týden trénovaly písničky a básničky, samozřejmě při nácviku nechyběl ani bílý kůň. V pátek všichni poctivě celé dopoledne (někteří i odpoledne) pekli svatomartinské rohlíčky, kterých bylo asi 130. Děti se večera nemohly dočkat, stejně tak paní ředitelka, která se nám bohužel nečekaně rozstonala. Průběh celé akce tedy zůstal na paní učitelce Pavlínce a zbytku školkového týmu. Účast byla nad očekávání, ač počasí bylo pravé listopadové. Naštěstí nám v místní restauraci uvařili do várnic horký čaj pro malé a svařák pro velké, což bylo více než milé. 

Akci zahájily svým vystoupením děti z naší školky, připojily se také děti ze ZŠ Nedabyle. Musíme říci, že se vystoupení všem velice povedlo. Po vřelém potlesku všech příchozích děti ze všech sil zavolaly svatého Martina, který jejich volání vyslyšel a přijel na svém koni na zahradu restaurace. Pověděl všem o svém poslání, přičemž se rozdělil o svůj plášť se zmrzlým žebrákem, kterého nám ochotně ztvárnil jeden z tatínků, děkujeme. 

Průvod se v čele se svatým Martinem vydal na cestu ulicemi Nové Vsi a skončil opět v zahradě, kde dětem rozdal svatomartinské rohlíčky. 

Děti tak mohly splnit poselství svatého Martina, o rohlíčky se rozdělily se svými bližními. 

Poté se svatý Martin rozloučil, a i všichni přítomní se pomalu začali rozcházet do svých domovů. Byla to velice vydařená akce, kde se mohli lidé opět sejít a popovídat si o všedních věcech. Děkujeme OÚ a místní restauraci za pomoc při organizaci akce.

Podívejte se na fotogalerii

Svatomartinská slavnost světel a lampiónový průvod
Svatomartinská slavnost světel a lampiónový průvod