KLÍČ KE KLÍČENÍ A ŽIVÁ STRAVA

20.05.2021

Ve středu 19. 5. 2021 se konalo komunitní setkání s rodiči, kde jsme se dozvěděli, jak můžeme naprosto dramatickým způsobem změnit charakteristiku některých potravin a to nejen nutriční (množství jednotlivých živin), ale i termickou a energetickou. Tou možností je klíčení a namáčení semínek, oříšků.  

Jsou plné, jednoduché na pěstování a levné. Jsou navíc výborně stravitelné, křupavé a osvěžující! Máme k dispozici klíč ke zdravému životnímu stylu.


Setkání proběhlo formou besedy a názorných ukázek pro rodiče a děti. 

  • Jak správně naklíčit semínka a probudit v nich život. 
  • Proč je důležité před konzumací namáčet plody (ořechy a semínka). 
  • Jak přirozeně navýšit obsah živin v jídelníčku s pomocí živé stravy.

K dispozici byla názorná a praktická ukázka, co vše lze klíčit včetně prezentace potřebných pomůcek na klíčení. Přednáška byla i s vlastním tvořením zdravé svačinky. Dále byly děti zapojeny formou hry do poznávání různých druhů semínek, luštěnin, obilovin, ořechů - při přebírání (zapojování smyslů: hmat, chuť). Na zahradě děti (s paní učitelkou) sbíraly bylinky a jedlé kytičky a učily se o jejich významu.

Při setkání se vytvořila příjemná a přátelská atmosféra a dětem i rodičům se nastínila jakou váhu má tato problematika ve zdravém vývoji jejich dětí. Jak důležitý je rodičovský vzor. Co vše si mohou odnést domů z obyčejné procházky a následně jíst. Pro učitelky dobrý námět k činnosti s dětmi. Výsledkem setkání by mělo být zpestření jídelníčků v rodinách i mateřské škole. 

Proces klíčení poskytuje obrovský potenciál, využijte ho pro svůj prospěch a zdraví. Více informací získáte proklikem na obrázek.

Víte, jak probudit ořechy a semínka k životu? Proklikem na obrázek dostanete návod.